Babel’den Bronckhorst yorumu: Gio, siyah beyazlı taraftarları arkasına alır

Galatasaray ve Beşiktaş’ın eski futbolcusu Ryan Babel, siyah-beyazlı ekibin yeni teknik direktörü Van Bronckhorst hakkında açıklamalarda bulundu.

Hollanda basınından De Telegraaf’a konuşan Beşiktaş ve Galatasaray formaları giyen Ryan Babel, “Beşiktaş Türkiye’de gerçekten üst düzey bir kulüp, geleneksel olarak ilk üçte yer alıyor ve bir keresinde kulübü Feyenoord’a benzetmiştim. Galatasaray ve Fenerbahçe ile birlikte Beşiktaş her zaman şampiyonluğa oynuyor.” dedi.

“Beşiktaş mali açıdan çok güçlü değil”

“Van Bronckhorst için şampiyonluk gerçekçi bir hedef mi?” sorusuna Hollandalı oyuncu Babel, “Güzel bir soru. Pek çok şey eldeki kaynaklara bağlı. Şu anda Beşiktaş mali açıdan çok güçlü değil. Korkarım kulüp para bulmak için oyuncu satmak zorunda kalacak. Kulüp birkaç zor yıl geçirdi ama yeni bir kadro kuruyorlar ve kadroda harika yetenekler var. Yine de teknik direktör olmak için çok güzel bir kulüp. Stadyum İstanbul’un kalbinde, taraftarlar delicesine fanatik ve bu genellikle büyük bir ev sahibi avantajı olarak kullanılıyor. Eğer Gio iyi bir başlangıç yapabilirse taraftarları arkasına alacaktır ve o zaman Beşiktaş ciddi bir şampiyonluk adayı haline gelecektir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x