İzmirliler Dikkat: Meteoroloji’den Ege Denizi’nde Fırtına Uyarısı

İzmir geçtiğimiz günlerde sağanak yağış ve fırtınanın etkisi altında kalmıştı. Meteoroloji, Cuma sabahından itibaren başlayacak olan bir fırtına ve sağanak yağışa karşı İzmir’de yaşayan vatandaşlarımızı uyardı. Vatandaşlar, ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı da uyarıldı.

İzmir geçtiğimiz günlerde kuvvetli yağış ve fırtınanın etkisi altında kaldı.

İzmir ve çevresi için yapılan turuncu kodlu uyarıların ardından şehir merkezinde kuvvetli yağış etkili olmuştu. Alsancak ve Mavişehir bölgelerinde ise yer yer denizin yükseldiği görülmüş, sahil şeridi deniz suları altında kalmıştı.

Gece saatlerinde etkili olan fırtınadan birçok vatandaşımız olumsuz etkilenmişti.

Alsancak’ta bulunan birçok işyerini su bastığı görülmüş, fırtına esnasında sahil şeridindeki vatandaşlar ile itfaiye aracılığıyla kurtarılmıştı. Öte yandan İzmir’in Çeşme ilçesinde de yolların göle döndüğü, denizin taştığı kaydedilmişti.

Meteoroloji’den Ege Denizi için bir fırtına uyarısı daha geldi. Fırtınanın 8 Aralık Cuma sabah saatlerinden itibaren etkili olması bekleniyor.

T24’ün haberine göre, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, rüzgarın yarın sabah saatlerinden itibaren Ege Denizi’nin kuzeyinde, öğle saatlerinde ise tamamında kuzey ve kuzeydoğu yönlerde etkili olacağını bildirdi.

Rüzgarın 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına olarak eseceği, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/saat) kuvvetli fırtına olabileceği aktarıldı.

Öte yandan İstanbul’da sıcaklıkların 10 derece daha düşmesi bekleniyor.

Milliyet’ten Eren Koca’ya açıklamalarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul’da havaların soğuyacağını açıkladı. Doğu Anadolu’da etkili olması beklenen karın, İç Anadolu’da ise Çarşamba günü görüleceğini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x