Matrixport: “Bitcoin 2024’ün Sonunda Bu Seviyede Olacak”

Singapur merkezli bir kripto ticaret firması olan Matrixport’tan haber var. Bugün Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak önemli bir güncelleme paylaştı. Matrixport, kripto piyasasının 22 Haziran 2023’te başlayan beşinci Bitcoin boğa piyasasını yaşadığını iddia ediyor.

Bitcoin fiyatı nereye gidecek?

Firma, kurumsal benimseme ve Bitcoin’in güvenli bir liman yatırımı olduğu inancının etkisiyle hareket ediyor. Buna göre Bitcoin’in Aralık 2024’e kadar 125.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor. Matrixport özellikle Bitcoin halvingi ile faiz indimlerine bakıyor. Bu iki gelişmenin kripto para rallisinin itici gücü olacağı görüşünde.

Matrixport, önceki Bitcoin boğa piyasalarını yönlendiren farklı anlatıların altını çizdi. Bunlardan ilki Bitcoin’in yeni bir ödeme yöntemi olarak ortaya çıkmasıyla, ikincisi ise Bitcoin’in alternatif bir para birimi olarak benimsendiği Çin’in öncülüğünde gerçekleşmiştir. Üçüncü döngü, ilk kripto para tekliflerinin (ICO’lar) yükselişiyle karakterize edildi. Diğer taraftan dördüncü döngüde DeFi yazı ve NFT çılgınlığı ön plana çıktı. Ayrıca Matrixport Bitcoin fiyatı için önemli seviyeleri işaret edecek boğa piyasasının beklentilerine de yer verdi. Buna göre Beşinci Bitcoin boğa piyasası, öncelikle kurumsal benimseme beklentileri tarafından yönlendiriliyor gibi görünüyor.

Güvenli liman vurgusu

Matrixport, Bitcoin fiyatı için beklentisini açıklarken altın ve hazina bonolarıyla onu karşılaştırıyor. Buna göre Altın gibi geleneksel varlıklara ve Hazine bonoları gibi güvenli liman yatırımlarına benzetilen özelliklerinin, varlık portföylerini çeşitlendirmek için kurumsal ilgiyi artırdığına inanıyor. Bu artışın, sürdürülemez seviyelere ulaşan ABD’nin borç/GSYİH oranıyla aynı döneme denk gelmesi dikkat çekici.

Matrixport, yükseliş eğiliminin resmi olarak 22 Haziran 2023’te başladığını belirtiyor. Bitcoin fiyatı için bir yıl aradan sonra yeni yılın en yüksek seviyesine doğru hareket vurgusu yapıyor. Bu noktada “Tarihsel olarak, bu sinyal tetiklendiğinde Bitcoin ortalama olarak +%310 getiri sağladı. Buna göre sinyale dayanarak, Bitcoin’in Aralık 2024’e kadar 125.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ettik.” diyor.

Matrixport’un ideal Bitcoin girişi

Rapora göre, Bitcoin’e yatırım yapmak için en uygun giriş noktası, bir sonraki halving olayından 14-16 ay öncesi. Matrixport, Bitcoin fiyatının 17.000 dolardan işlem gördüğü Ekim 2022 sonunu mükemmel giriş zamanı olarak önermişti. İvmenin artmasıyla birlikte, kripto piyasasında daha fazla kazanç beklenmesi şaşırtıcı değil.

Kripto alanı gelişmeye devam ederken, beşinci Bitcoin boğa piyasası, kurumsal benimseme ve ABD ekonomik manzarasına keskin bir bakışla önemli bir potansiyel vaat ediyor. Ayrıca yatırımcılar şimdi Bitcoin fiyatı odaklı yaklaşımlara bakıyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Aralık 2024’e kadar öngörülen 125.000 dolar hedefine ulaşıp ulaşamayacağını merakla izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x