Redmi Note 13 5G’nin küresel sürümü, iki yerine üç arka kamera ile geliyor

Bugün daha önce, Redmi Note 13 serisinin global versiyonuna ait taslak görselleri sizlerle paylaşmıştık. Beş cihazın beklendiği bu seride, üçünün 5G destekli olacağı, kalan iki modelin ise yalnızca 4G bağlantı özellikleriyle sınırlı kalacağı belirtiliyor.

5G modelleri, Çin’de satılanlarla aynı. Ancak, görseller Redmi Note 13 5G’nin sadece vanilya versiyonunun biraz farklı olacağını gösteriyor. Bu farkları detaylı bir şekilde inceleyelim. Redmi Note 13 5G‘nin global versiyonuna ait taslak görseller, cihazın Çin versiyonundaki iki arka kameranın aksine üç arka kamera ile geleceğini ortaya koyuyor. Redmi Note 12 5G için de benzer bir durum yaşanmıştı.

Görseller, uluslararası modelin 108MP ana sensörü koruyacağını işaret ediyor. Ancak ne yazık ki, kalan iki sensör hakkında herhangi bir ipucu vermiyor. Bilinmesi gereken bir nokta, Çin versiyonunun selefi gibi 2MP derinlik sensörüne sahip olması.

Redmi Note 13 5G’nin küresel sürümü, iki yerine üç arka kamera ile geliyor

Global pazarlar için Xiaomi, Redmi Note 12 5G’de 2MP derinlik sensörünü 2MP makro kamerasıyla değiştirmiş ve ek olarak 8MP ultra geniş birim eklemişti. Belki de Redmi Note 13 5G‘nin uluslararası versiyonu için de aynı durum söz konusu olabilir. Arka kameralar dışında, cihazın Çin versiyonunun tüm özelliklerini koruması bekleniyor.

Redmi Note 13 5G, 6.67 inç FHD+ 120Hz OLED ekrana sahip. MediaTek Dimensity 6080 çip ile güçlendirilmiş ve LPDDR4x RAM ile UFS 2.2 depolama ile eşleştirilmiş. Yazılım tarafında, Android 13 tabanlı MIUI 14 ile çalışıyor. Cihaz, yan monteli parmak izi sensörü, IR blaster ve 3.5mm kulaklık girişi ile donatılmış. 5,000mAh bataryadan güç alıyor ve 33W şarj desteği sunuyor.

Teknoloji tutkunları için bu yeni serinin, özellikle 5G bağlantı özellikleriyle dikkat çekmesi bekleniyor. Xiaomi’nin bu yeni adımları, özellikle global pazarda kendini daha da güçlü bir şekilde konumlandırmasına yardımcı olabilir. Bu gelişmeler, markanın sadece Çin’deki başarısının ötesine geçerek uluslararası alanda da etkisini artırdığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x