Seçim Kurulu’ndan DEM Parti kararı! İstanbul’da seçimlere girebilecek mi?

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) siyasi partilerin yerel seçim aday listelerini sunmaları için verdiği süre bugün itibarıyla sona erdi.

ADAY LİSTELERİ KABUL EDİLMEDİ İDDİALARI

DEM Parti’nin geç başvuruda bulunduğu için İstanbul İl Seçim Kurulu tarafından sunulan aday listelerinin kabul edilmediği iddiası kısa sürede gündem oldu.

DEM Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı başvurusunda geç kaldığı belirtilirken DEM Parti’den yapılan açıklamada “İstanbul’da adaylık başvurumuz zamanında yapılmıştır” dendi.

DEM PARTİ: SORUMLULUK İL SEÇİM KURULU’NDA

DEM Parti sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvurumuzu zamanında yaptık. Yapılan spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu spekülasyonları gidermenin sorumluluğu İl Seçim Kurulu’ndadır.

‘YOLDA KAZA OLDUĞUNDAN…’

DEM Parti Grup başkanvekili Sezai Temelli, “Yolda bir kaza olduğundan dolayı gecikme oldu, 17:00’ye 5 kala başvuru yapıldı ama Seçim Kurulu Başkanı kabul etmedi.” dedi.

DEM PARTİ AVUKATINDAN AÇIKLAMA: BAŞVURU ALINDI

İstanbul Adalet Sarayı’ndaki İl Seçim Kurulu Bürosu’na gelen DEM Parti avukatı, başvurularının kabul edildiğini ve başvuru süresiyle ilgili bir problem olmadığını söyledi.

Adliye önünde bekleyen basın mensuplarının sorularını yanıtlamaktan kaçınan parti avukatı, başvuruyu saat 17.00’den önce yaptıklarını ve alındı belgesini aldıklarını ifade etti.

İL SEÇİM KURULU’NDAN AÇIKLAMA

DEM Parti’nin İstanbul aday çıkarıp çıkaramayacağıyla ilgili belirsizlik devam ederken İstanbul İl Seçim Kurulu tarafından yapılan son dakika açıklamasında başvurunun alındığı belirtildi.

DEM PARTİ İSTANBUL’DA SEÇİME GİRİYOR

İl Seçim Kurulu, başvurunun 16.55’te, incelemenin 17.14’te yapıldığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x