Tebliğciler bu sefer de pavyona girdi

Tebliğciler faaliyetlerine devam ediyor. Daha önce Tekel bayisi, kahve, kafeterya ve gazinoda görüntülenmişlerdi. Bu sefer ki adresleri bir pavyon oldu.

Manisa’da erkek müşterilere hitap eden payvona giren tebliğciler müziğin sesinin kısılmasını rica ettikten sonra tebliğe geçtiler.

HEP BİRLİKTE DUA

Pavyon işletmecinin talimatıyla eğlenceye bir süre ara verilip tebliğciler dinlendi. Bu sırada tebliğde bulunan sakallı, cübbeli şahıs daha sonrasında toplu duaya geçti. Pavyonda çalışan kadınların da “Amin” diyerek eşlik ettiği duada şu ifadeler kullanıldı:

“Allah’ım ne işleri varsa hayırlı bereketli bol rızıklar nasip eylesin. Burada abiler ablalar ne sıkıntıları varsa Allah’ım onların da ne niyetleri varsa kolay eylesin.

Allah’ım dünyada imtihanı kazanmayı nasip eylesin amin kısa bir dünya hayatı geldik gidiyoruz valizleri sevaplarla doldurmamız lazım ne kadar günahkar da olsak Rabb’imiz ‘Kullarım ben affediciyim affetmeyi severim’ diyerek bizi affedecek bir Rabb’imiz var.

Yeter ki biz ona ölüm gelmeden dönelim tövbemizi edelim inşallah. Biz Türkiye’yi geziyoruz hiçbir yeri ayırt etmeyiz.

Her yere gelelim selam verin çaydan içeniz bugün de Manisa’ya geldik. Dün Balıkesir’deydik yarın İzmir’e geçeceğiz.

Allah’ım bizleri her türlü fitneden fesattan afetten depremden sellerden muhafaza eylesin. Ne depremler ne koronalar salgınlar atlattık kolay değil tabii ki bunlar ama bundan daha büyük bi tehlike var ahirette ebedi bir cehennem var bir de geçici cehennemi Allah’ım cehennem azabından size…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x